Jõulud on ukse ees: kuidas valida lapsele ta esimene nutitelefon?

Varem või hiljem jõuab kätte aeg, mil lapsele tuleb hankida ta esimene nutitelefon ning pole haruldane, et esimene nutiseade leitakse just kuuse alt. See olukord paneb vanemad aga tihti keerulise küsimuse ette: milline seade valida ja mis on see, mida tasuks esimese telefoni valimisel tegelikult silmas pidada?

Selleks, et kingi valimisega mitte eksida, soovitavad Upgreati eksperdid enne poodi tõttamist enda jaoks läbi mõelda kolm olulist aspekti: kui palju oled valmis seadmesse investeerima, kui palju soovid oma lapse telefonikasutust ise juhtida ning milliste seadmetega oled sina kõige lähemalt tuttav. Kõik need kriteeriumid aitavad määrata selle, milline seade võiks kõige paremini sobida just sinu lapsele.

Hind

Lapse esimesse telefoni ei tasu liialt investeerida ning kui nutiseadet pole oodatud just teismeeani, tasub pigem vaadata mööda praegustest tippmudelitest. Samas ei tähenda see aga seda, et ilmtingimata tuleks ostukorvi klikkida kõige lihtsam-soodsam-odavam Hiina või Lõuna-Korea tootja mudel. Need võivad küll hetkel maksta vähem kui paak kütust, kuid samas tähendab see seda, et 4-5 kuu pärast on see muutunud sisuliselt kasutamatuks.

Kui soovid lapsele leida esimeseks seadmeks midagi sellist, mis suudab ka järgmised 2-3 aastat ta vajadusi katta, tasuks kaaluda keskklassi seadmeid või mõned aastad vanu tipptelefone, mille hind on nüüd korralikult alla tulnud. See tähendab, et hinna-kvaliteedi suhtelt võib üheks parimaks valikuks osutuda näiteks uuskasutatud iPhone, mis maksab murdosa oma algsest hinnast, kuid mis peab Apple’i seadmetele omaselt vastu täpselt nii kaua kui vaja.

Kuigi Apple’i kasuks otsustamine võib esimese hooga ehmatav tunduda – uued tippmudelid on tõesti röögatu hinnaga – siis vaadates paar põlvkonda tahapoole võib leida seadmeid, mis maksavad vähem, kui eile tootmisliinilt maha veerenud Androidi-telefon. Samas võid olla täiesti kindel, et ka mõned aastad vana iPhone suudab ka paari aasta pärast pakkuda oluliselt rohkemat, kui mõne tootja tänane tuttuus seade.

Upgreati tootevalikust leiab seadmeid igas hinnaklassis, kuid lihtsalt näitena võid kaaluda:

Need seadmed suudavad imehästi hakkama saada kõige sellega, mida su laps teha soovib ning seda nii täna kui ka homme. Pane ka tähele, et kõigil Upgreati seadmetel on 2-aastane garantii, mis tähendab, et valides uuskasutatud seadme võidad nii rahas, kindlustundes kui ka valitud seadme võimetes.

Mida telefonilt ootad?

Iga telefon on omanäoline ning on oluline, et lapsele valitav telefon suudaks teha kõike seda, mida vaja. Kuigi lihtsamate mängude ja telefonikõnedega saavad hakkama kõik seadmed, siis tuleb just laste telefonide puhul mängu võimalus kasutada ära vanemliku kontrolli mehhanisme, mis aitavad tagada, et esimesed avastused digimaailmas kulgeks turvaliselt ja sinu kehtestatud reegleid jälgides. Seetõttu on oluline leida seade, mis annab sinu käsutusse kõik tööriistad, mille järgi vajadust tunned.

See on ka taas valdkond, kus Apple’i seadmed hiilgavad, andes lapsevanema käsutusse meeletu hulga erinevaid sätteid, mille abil määrata, kuidas telefoni kasutada saab. Ühelt poolt tagab see selle, et internetiavarustega tutvumine kulgeb turvaliselt, samas aitavad need võimalused teha kindlaks, et nutitelefon ei muutu millekski, mis liigselt lapse aega ja tähelepanu röövib.

Apple’i vanemliku kontrolli funktsioonide abil saad teiste valikute seas:

  • Piirata ekraaniaega
  • Piirata äppide kasutust
  • Piirata ostude tegemise võimalust

Vanemliku kontrolli sätted töötavad muretult ka vanemate seadmete puhul. Kui see on midagi, mis on sinu jaoks oluline, siis tee enne mistahes telefoni kasuks otsustamist kindlaks, et pakutavad võimalused oleks just nii robustsed kui vajad.

Millega sa end ise mugavalt tunned?

Uus telefonikasutaja vajab kindlasti abi ja tuge ning seda on üsnagi keeruline pakkuda, kui sa tegelikult ei tea, kuidas ta seade töötab, miks on asjad nii nagu nad on, või kuidas muuta sätteid selliselt, et need vastaks sinu ja lapse soovidele. Seetõttu tasub enne otsuse langetamist mõelda, milliste seadmetega oled ise kõige paremini kursis ning kui palju oled valmis juurde õppima.

Veidi tasub mõelda ka tuleviku peale ning sellele, millist seadmete ökosüsteemi plaanid ise edaspidi kasutada või kui kunagi peaks jõudma kätte hetk hankida lapsele ka arvuti, siis millise seadme kasuks võid otsustada. Mida ühtsem on sinu ja lapse tehnikapark, seda lihtsam on kõige kontrolli all hoidmine ning vajadusel abi pakkumine.

Kõike eelnevat meeles pidades võid olla kindel, et kuuse alla jõuab just kõige õigem nutitelefon. Mõistagi on igal lapsevanemal eelnevate kõrval veel ka omad kriteeriumid, kuid pidades nende kõrval silmas ka eelmainitut, on ostu sooritamisega raske eksida. 

Soovid tutvuda uuskasutatud iPhone’ide valikuga? Uuri siit!

Tutvu ka meie blogiga, kus jagame ülevaateid trendidest ja uudistest. Leia meid @ upgreat.ee

Upgreat kampaaniatega kursis olemiseks, lisa meid fb sòbraks vòi jälgi meid Instagramis.

Eelmine postitus

5 head kingisoovitust

Järgmine postitus

Uuel aastal uue hooga: tuuluta kappe ja müü seisma jäänud Apple seadmed maha!

Mida kliendid meist räägivad

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.