Milline arvuti valida koolilapsele?

Kooliaasta alguses seisavad lapsevanemad küsimuse ees, milline arvuti lapsele osta. Kui uue seadme hind tundub liiga kõrge, siis tasub vaadata kvaliteetsete kasutatud arvutite poole.

Teatud vanusest muutub arvuti koolitööde tegemisel vajalikuks töövahendiks. Arvuti kasutamine õpetab lapsele väiksest peale vastutust ja olulisi digioskusi

Hea valik koolilapsele on Mac arvuti – seda on lihtne kasutada ning vanematel on kerge silma peal hoida, mida laps arvutis teeb.

 

Soovitused vastavalt vanusele

Kasutatud Apple arvutite hinnad Upgreatis algavad 200+ eurost ning ulatuvad 3000+ euroni. Jagame arvutisoovitusi lähtuvalt lapse vanusest:

Arvuti algklassilapsele. Sellises vanuses laps üldjuhul koolitükkide tegemiseks arvutit veel ei vaja, küll aga teeb ta esimest tutvust põneva digimaailmaga. Hea oleks, kui laps saaks avastada arvutit iseseisvalt näiteks pilte monteerides või internetis surfates. Esimeseks arvutiks sobib hästi näiteks MacBook Air 2017

Arvuti põhikooli õpilasele. Põhikooli õpilane vajab arvutit koolitöödeks ja erinevate projektide tegemiseks. Arvutit läheb vaja ka suhtlemiseks, veebitundides osalemiseks, videote loomiseks või mõne haarava mängu harjutamiseks. Seega peavad arvutis olema levinumad tekstitöötluse programmid ning arvuti protsessoril ja mälul piisavalt võimekust. Teismelise arvutikasutaja vajadused kuni gümnaasiumi lõpuni täidab näiteks MacBook Pro 2017 Retina.

Gümnaasiumiõpilase arvuti. Põhimõtteliselt on nõuded arvutile samad, sest seda kasutatakse veelgi enam koolitöödeks. Oluliseks muutub nüüd aga arvuti kaal ja suurus, sest seda on vaja võtta kooli kaasa. Need tingimused täidab hästi MacBook Air 2019 Retina, mida saab kindlasti kasutada ka edaspidi ülikooliõpingutes.

Kvaliteetne arvuti hoiab oma hinda

Kvaliteetsete arvutite eeliseks on võime hoida paremini oma hinda ehk müües kasutatuna Mac arvuti, ei vähene tema hind võrreldes uue toote maksumusega nii kiiresti. Apple arvutite puhul saab välja tuua, et nende moraalne vananemiskiirus on samuti aeglasem. Kui muidu on 10 aastat vana arvuti juba nö uunikum, siis sama vana Mac teeb endiselt tööd innukalt ega aja oma aeglusega arvuti taga istujal juukseid halliks.

Lisaks toetab kasutatud seadme ost rohelist ja väiksemale tarbimisele suunavat mõtteviisi, sest iga uue tehnikaseadme tootmine paiskab õhku palju kilosid süsinikku. Seega, kui pruugitud, kuid täiesti korralik ja töövõimeline arvuti püsib veel mõne aasta kasutuses, jääb kuskil tehases selle asemele uus seade tootmata ning kliimat soojendavad kasvuhoonegaasid lendu laskmata.

Kuidas osta kasutatud arvutit?

Kasutatud Maci ost Upgreatist on täiesti turvaline. Arvutit saab tulla valima salongi, tellida veebipoes meeldima hakanud seade tutvumiseks salongi või teha ost ettevõtte veebipoes, kust arvuti saadetakse tasuta kliendi soovitud pakiautomaati.

Kõik Upgreati müüdavad Mac arvutid on Apple sertifitseeritud tehnikute poolt tehniliselt kontrollitud ja puhastatud. Kindlasti ei leidu seal eelmise kasutaja programme ega paroole. Visuaalselt on arvutid korrektsed ja näevad välja uueväärsed. Põhimõtteliselt saab ostja samasuguse seadme nagu ta oleks saanud siis, kui ostnuks selle paar aastat tagasi uuena. Lihtsalt hind on taskukohasem ning arvuti pole enam tootja pakendis.

2-aastase garantii annab Upgreat eraisikute poolt tehtud ostudele. Äriklientide garantii pikkuseks on üks aasta nii nagu see kehtib ka uute seadmete ostul. Ettevõte oli Eestis esimene, kes andis kasutatud Apple seadmetele sama pika garantiiaja kui neil oleks uuena ostes. Loe lähemalt Upgreat garantiist siit.Vähenda keskkonnajalajälge samal ajal mitte järele andes kvaliteedis! Leia oma koolilapsele töökindel, mugav ja arendav Mac arvuti meie valikust! Tutvu pakutavaga siin: www.upgreat.ee

Eelmine postitus

Kuidas nutitelefoni ostes raha säästa?

Järgmine postitus

iPhone’i tarkvaratugi: Mida pead teadma

Mida kliendid meist räägivad

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.